صنعت پوشش لوله ایران

مرجع صنعت لوله و پوشش،
حفاظت خوردگی و فناوریهای خطوط لوله

نرم افزار پوشش لوله Pipe Protection

صنعت پوشش لوله ایران ۷ ماه قبل
نرم افزار پوشش لوله Pipe Protection
نرم افزار پوشش لوله Pipe Protection با بیش از ۴۰ نوع گزارش، پشتیبانی از ۲۰ نوع پوشش تا ۵ لایه

نرم افزار پوشش لوله Pipe Protection یک سیستم اختصاصی برای کارخانجات پوشش لوله فولادی جهت رهگیری لوله های خام و پوشش شده، مدیریت فعالیتهای واحد انبارش، کنترل کیفیت، تولید، انبار مواد و ضایعات با بیش از ۴۰ نوع گزارش، پشتیبانی از ۵ لایه پوشش به ازای هر لوله، پانل الکترونیکی، اپلیکیشن موبایل، قابلیت اتصال به سنسورهای IoT پلتفرم hesBot و بسیاری از نوآوری‌های دیگر در صنعت پوشش لوله کشور است.
نرم افزار پوشش لوله Pipe Protection دارای تاییده فنی شورای عالی انفورماتیک کشور و ثمره بیش از ۱۰ سال توسعه توسط متدولوژی RUP و بهبود در فرآیندهاست. به دلیل اینکه این نرم افزار واحدهای مختلف کارخانجات پوشش لوله را بصورت متمرکز و منسجم تحت سرویس قرار می دهد، یک سیستم کلیدی برای افزایش بهره وری و تسریع در فعالیت واحدها است.

واحد انبارش یا یارد

پس از ورود لوله‌های خام و دپوی آن در واحد انبارش یا یارد، لازم است آمار دقیق لوله های فولادی خام و ثبت مشخصات آنها انجام شود معمولا گردآوری داده ها توسط فرمهای واحد انبارش یا یارد و دستگاه های قابل حمل انجام می شود که در نهایت یا بصورت دستی و یا تحت شبکه وارد دیتابیس مرکزی می شود. در این مرحله از ثبت شماره لوله تکراری جلوگیری می شود و اطلاعات مربوط به کیفیت لوله های خام در سیستم Pipe Protection وارد می شود تا درصورت Accept بودن لوله، به مرحله اجرای پوشش راه پیدا کند. لوله های معیوب جهت تعمیر، عودت یا تصمیم گیری های بعدی نگه داشته می شوند و از ادامه فرآیند جدا می شوند به عبارت دیگر Hold یا Reject می شوند.

پوشش لوله

واحد کنترل کیفیت و آزمایشگاه

این واحد وظیفه بررسی کیفیت لوله های خام دریافتی از مشتری یا دریافتی از خط تولید لوله، بررسی کیفیت پوشش های اعمال شده روی سطح داخلی و خارجی لوله و همچنین بررسی لوله قبل از بارگیری و ارسال به مشتری را به عهده دارد. واحد کنترل کیفیت شرکتهای پوشش لوله این اطمینان را فراهم می کنند که محصول نهایی مطابق با استانداردهای لازم تحویل کارفرما می شود. همه این فرآیند در نرم افزار Pipe Protection برای لوله ها ثبت شده و برای هر شناسه لوله بایگانی می شود.
بخش آزمایشگاه نیز از گزارشات سیستم برای رهگیری، علامت گذاری و انجام آزمایشات کنترل کیفیت محصول استفاده می کند. همچنین باتوجه به قابلیت حیاتی سیستم Pipe Protection در ارتباط با سنسورهای کنترل دمای لوله یا ترمومتر خطهای عایق کاری پلی اتیلن و پودر اپوکسی، واحد آزمایشگاه می تواند بصورت لحظه ای این اطلاعات را مانیتور کند و چنانچه دمای لوله از بازه استاندارد خارج شود، بلافاصله اطلاع پیدا کند.
واحد فروش یا کنترل کیفیت همچنین مجوز خروج برای لوله ها با توجه به تسویه مالی هر قرارداد را انجام می دهند. همچنین آزمایشگاه می تواند از خروج بعضی از لوله ها طبق برنامه نظارتی خود، جلوگیری بعمل آورد.

واحد تولید

واحد تولید شرکتهای پوشش پوشش لوله وظیفه تمیزکاری، عایقکاری و اجرای انواع پوششهای سطح داخلی و خارجی لوله را بعهده دارد. این واحد با استفاده از سیستم Pipe Protection ثبت Batch Number مواد مصرفی برای پوشش لوله، شیفتهای کاری و برنامه ریزی تولید، تحلیل توقفات و تهیه گزارشات مدیریتی را انجام می دهد. واحد تولید برای پوشش های خاص مانند کانکریت یا پوشش اندود سیمانی از سیستم مانیتورینگ اختصاصی Pipe Protection استفاده می کند.
سیستم ®Pipe Protection با چندین نوآوری مانند کنترل و مانیتورینگ خط تولید کانکریت، E-Panel و ارتباط با پلتفرم IoT، قابلیت دریافت اطلاعات از دستگاه های PocketPC HandHeld برای اولین بار در کشور در سال ۱۳۸۹ ارائه شد.
مانیتورینگ پوشش کانکریت در حین تولید از اهمیت بالایی جهت جلوگیری از ریجکت شدن لوله ها و گروه لوله طبق الزامات استاندارد تولید برخوردار است. Pipe Protection بیش از ۱۵ پارامتر مختلف را در حین این فرآیند کنترل می کند و در صورت نزدیک شدن به محدوده استاندارد، اپراتور را مطلع می کند تا با کنترل مواد و تغییر چگالی، ادامه فرآیند را اصلاح کند.

نرم افزار لوله و پوشش

واحد انبار مواد

ثبت و گزارشگیری از مواد خام دریافتی و مواد تحویل داده شده روزانه به واحد تولید و همچنین ارسال ضایعات به خارج از کارگاه طبق مجوز واحد مالی، از قابلیت های Pipe Protection در خصوص فعالیتهای سیستمی واحد انبار مواد است. این واحد بصورت روزانه گزارش «وضعیت موجودی مواد» را تهیه و به مدیریت ارایه می دهد.

واحدهای فنی

بخش مهمی از وظایف واحدهای برق و کنترل، مکانیک و تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه PM و IT مربوط به کنترل و پیگیری درخواست کار است. سایر واحدها معمولا درخواستهایی را به واحدهای فنی جهت ارایه خدمات ارسال می کنند که نیاز به ثبت و پیگیری و تهیه گزارشات نهایی می باشد. سیستم Pipe Protection کلیه این فرآیند را تحت مدیریت این واحدها قرار می دهد.

پانل الکترونیکی E-Panel

از مشخصه های اختصاصی سیستم Pipe Protection که منشا الگو برداری در سایر نرم افزارهای پیرو بوده است پانل نمایش لحظه ای آمار یا E-Panel می باشد. وظیفه E-Panel نمایش بلادرنگ خلاصه آمار تخلیه لوله خام، عایقکاری هر سالن تولید با توجه به پروژه، سایز لوله و پوشش و ارسال لوله برای مشتری است. همچنین برنامه ریزی تولید و ارایه اطلاعات مورد نیاز مدیریتی از دیگر قابلیتهای این سیستم است. با توجه به اینکه Pipe Protection قابلیت اجرا بصورت دورکاری را دارد، مدیران می توانند از هر محلی به آخرین آمار دسترسی داشته باشند. در حال حاضر E-Panel بصورت جداگانه تحت اپلیکیشن اختصاصی hesBot قابل دسترس در گوشی های هوشمند است.

خط تولید لوله فولادی

سایر قابلیتهای کلیدی ®Pipe Protection

سیستم Pipe Protection در مراحلی از فرآیند توسعه خود در زمینه UI و UX یا رابط کاربری و تجربه کاربری مورد ارزیابی قرار گرفته است. اساسی ترین تغییرات رابط کاربری این نرم افزار در سه مرحله اجرا شده است که آخرین ویرایش آن با الهام گرفتن از رابط مترو مایکروسافت می باشد. با توجه به تعامل نزدیک با کاربران این سیستم و دریافت بازخورد از تجارب مختلف (جامعه ای بیش از ۵۰ کاربر) مراحل حذف پیچیدگی و ساده سازی و دسترسی سریع به امکانات آن مطابق با الگوهای 5S اجرا شده است.
این سیستم دارای قابلیت کلیدی، ویرایش گروهی لوله های خام و عایق شده و همچنین انتقال گروهی لوله ها بین پروژه های مختلف است. با این امکان، در صرف ساعتها زمان از واحدهای تولید آمار صرفه جویی شده و با قابلیت اطمینان بالا می توان تغییرات در طول عمر پروژه ها را بر روی داده ها پیاده سازی کرد.
نرم افزار Pipe Protection همچنین قابلیت درج اطلاعات پروژه های بایگانی شده در اکسل را بصورت یکجا فراهم می کند. بنابراین با سیستمهای قدیمی آمارگیری یکپارچه شده و گزارشات جامع و وضعیت قراردادهای قبلی را نیز تحت پوشش قرار می دهد.
نرم افزار Pipe Protection قابلیت ارتباط با انواع سنسورها و بخصوص حسگرهای IoT را دارد و می توان از خروجی PLC و نرم افزار WinCC زیمنس بصورت سفارشی در آن به منظور Log گیری استفاده کرد.

هشدار:
نرم افزار ®Pipe Protection دارای گواهی تایید فنی شماره ۳۰۱۲۴-۲۷/۲۰ شورای عالی انفورماتیک کشور با شماره شناسایی ۲۰۴۷۴۴ و مالکیت معنوی و مادی «یوسف امیری» می باشد. این نرم افزار همچنین دارای شماره ثبت ۱۰/۸۲۰ با شماره شناسنامه ۰۲۷۸۸۷-۰۳۲۰۸-۸ از مرکز رسانه‌های دیجیتال می باشد. بدیهی است انتشار و کپی برداری از نرم افزار و یا سوء استفاده از نام آن، طبق قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم افزار مصوب سال ۱۳۷۹ مجلس شورای اسلامی، پیگرد دارد.نرم افزار فروش لوله و پوشش Sales Intelligence
نرم افزار لوله سازی PHS
اپلیکیشن پوشش لوله hesBot